Logotyp
Logotyp
Sök

21 910 kronor till Nattvandring i Ljusdals kommun – tack vare er som valde e-faktura

Under september genomförde vi kampanjen ”Byt till e-faktura och gör Ljusdals kommun tryggare”. Syftet var att uppmuntra fler att välja e-faktura och samtidigt bidra till Nattvandring i Ljusdals kommun som gör ett otroligt viktigt arbete för trygghet och trivsel för våra barn och ungdomar.

Den 30 augusti lanserade vi kampanjen ”Byt till e-faktura och gör Ljusdals kommun tryggare” som sedan pågick under september. För varje kund som valde bort pappersfakturan till förmån för e-faktura skänkte vi 70 kronor per nyttighet till Nattvandring i Ljusdals kommun.

Vi är glada över det stora engagemanget - tillsammans samlade vi in 21 910 kronor som oavkortat gick till Nattvandring i Ljusdals kommun och deras viktiga arbete för trygghet och trivsel.

Nattvandring i Ljusdals kommun (nattvandring.nu) har som vision att skapa en tryggare och mer trivsam miljö för barn och unga. Detta är något vi på Ljusdal Energi värderar högt och vill bidra till genom att stödja deras organisation.

Ljusdal Energi
Björkhamrevägen 2 A

827 35 Ljusdal
info@ljusdalenergi.se